Title Image

Kochamy jazz

Od ponad trzech dekad tworzymy i organizujemy najważniejsze wydarzenia sceny jazzowej w Polsce oraz najbardziej rozpoznawalne w świecie jazzu.

W 1988 r. następuje nowe rozdanie w grze o klub Akwarium. Przejmując wkrótce opiekę artystyczną i gastronomiczną nad Akwarium, osiągnęliśmy status jednego z najlepszych klubów na świecie. Lista gwiazd do dziś jest imponująca i stanowi poziom aspiracji dla innych.

 

Rok 1992 to początek najważniejszego festiwalu jazzowego w Polsce czyli Warsaw Summer Jazz Days. Powstały w kontrze upadającego Jazz Jamboree, stał się wizytówką na arenie światowej. Największe tuzy jazzu występujące na tym festiwalu – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym archiwum.

 

Rok później powstaje najbardziej ambitny jazzowy periodyk „Jazz a Go Go” z płytą zawierającą unikalne nagrania mistrzów.

W 1995 roku raczkuje najbardziej futurystyczne przedsięwzięcie – „KOSMOS” czyli Kodowany Ogólnopolski System Muzyczny Odbierany Satelitarnie, który miał zmienić oblicze naszej radiofonii. Prawie się udało ale jednak porażka, która przerodziła się w uzyskanie koncesji na nadawanie Radia Jazz w 1996 roku w Warszawie a rok później także w Krakowie. Uzyskanie koncesji jest jednym z naszych największych osiągnięć a zamknięcie radia, prawdziwego radia – jedną z naszych klęsk.

W międzyczasie zostaliśmy wybrani na organizatorów w Polsce JVC Jazz Festiwal, który wybrzmiewał kilka lat aż do wycofania się firmy z promocji jazzu na świecie.

 

My walczyliśmy dalej. Przez kilka lat pod dziwnym nadzorem, ratowaliśmy Jazz Jamboree aż do przełomowego 2016 roku, kiedy to przejęliśmy z niefrasobliwych rąk ten diament polskiej historii i kultury. Obydwa festiwale są i będą dla NAS ważne, bardzo ważne w naszym codziennym życiu.


Te trzydzieści lat walki niech będą gwarantem na następne lata, kiedy będziemy spotykać się razem na kolejnych koncertach.